Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

My chováme morčiatkoMojich prasíkov kŕmim Versale-Laga Cavia Nature

Krmivko krásne vonia a morčíky ho naozaj zbožňujú! Cena je síce trošku premrštená voči kvalite,ale pri kúpe väčšieho balenia to nie je také strašné ;) Skúšala som aj iné rady od Versale,ale vždy sa vrátim k tejto, nakoľko mi neostávajú žiadne zbytky a morčíci sa na to s radosťou vrhnú.

heart

Morčík samozrejme potrebuje každý deň seno (ako senník u nás doma slúži "guľa" ktorá sa dá kúpiť v každom druhom chovprodukte) na foto.

Seno už dlhodobo uprostredňujem Rasco, ani raz nebolo splesnivené, je krásne zelené s možnosťou výberu byliniek,či sušenej mrkvičky. Ako pochúťku sem-tam namiesto sena kúpim "bylinkovú záhradu" od Trixie(na foto).

heart

Taktiež morčiatko potrebuje každodenný pravidelný prísun vody a to najlepšie v napájačke + plus vitamín C. Nakoľko morčiatko si životne dôležitý vitamín nevie v telíčku vyrobiť samo. Ja momentálne používam vitamín C priamo pre močiatka od značky Beaphar, ale samozrejme stačí aj "C-čko" z lekárne.

heart

Ako pochúťku morčiatku môžme dať "závesnú tyčinku" predávanú v každom "zveráku". Výber výrobcov a príchutí je v dnešnej dobe naozaj neobmedzený.

heart

Samozrejmosťou je dávanie prasíkovi sem-tam zeleniny a ovocia. Najčastejšie používam mrkvu,uhorku a jabĺčko....V lete samozrejme chodím ako správny chovateľ morčiat trhať trávu na záhradu laugh Poprípade,keď je naozaj fajné počasíčko vyženiem prasiatka na pastvu laugh

 

Toť ku kŕmeniu z mojej strany asi všetko,,,akby ste predsa ešte čosi potrebovali vedieť šup sem kuk na túto parádnu stránku:

http://www.kralici.cz/morcata/pages.asp?f=jidelnicek#predmluva

 

yes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist